, Yle Teema & Fem
Ytre Hvaler Nasjonalpark är Norges enda nationalpark på havsbottnen. Här möter man ett spännande undervattenslandskap med unika korallrev.
📺 Iltapulun TV-visa
Visa alkaa mainoksen jälkeen.
Ytre Hvaler Nasjonalpark är Norges enda nationalpark på havsbottnen. Här möter man ett spännande undervattenslandskap med unika korallrev.
Visa alkaa mainoksen jälkeen.
Kausi 2, Jakso 1. Luonto on täynnä omituisia olentoja, jotka on aseistettu omituisilla, mutta raa'an tehokkailla selviytymistaktiikoilla. Paljastamme, kuinka villieläimet, kuten sarvikonnaliskot, ai-ait ja keilakotilot, käyttävät nerokkaita biologisia aseita, kun taas hidaslorit, komodonvaraanit ja myrkkysammakot käyttävät voimakkaita myrkkyjä torjuakseen saalistajia. Nämä omituiset oliot eivät vain selviydy, ne hallitsevat.
K2, J1: Kausi 2, Jakso 1. Luonto on täynnä omituisia olentoja, jotka on aseistettu omituisilla, mutta raa'an tehokkailla selviytymistaktiikoilla. Paljastamme, kuinka villieläimet, kuten sarvikonnaliskot, ai-ait ja keilakotilot, käyttävät nerokkaita biologisia aseita, kun taas hidaslorit, komodonvaraanit ja myrkkysammakot käyttävät voimakkaita myrkkyjä torjuakseen saalistajia. Nämä omituiset oliot eivät vain selviydy, ne hallitsevat.
Katso myös: elokuvien ensiesitykset, uudet kaudet, alkavat kaudet, alkavat sarjat
1. Paina selaimesi
-painiketta.
2. Valitse
Lisää Koti-valikkoon.